Żory: poszukiwany 48-latek zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie
Po służbie czujny policjant w Żorach zatrzymał 48-latka poszukiwanego do odbycia 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Wczoraj około godziny 23:00 sierżant sztabowy Tomasz Rzymanek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach zwrócił uwagę na mężczyznę, którego zachowanie budziło podejrzenia. Policjant, będąc poza służbą, powiadomił dyżurnego i obserwował sytuację do czasu przyjazdu patrolu. Okazało się, że wskazany przez niego 48-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Wolontariuszy w Żorach. Sierżant sztabowy Rzymanek zauważył mężczyznę, który w nietypowy sposób zachowywał się przy zaparkowanych samochodach - kucał przy pojazdach i zaglądał do ich wnętrza, co wzbudziło podejrzenia.
Policjant niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Żorach, który skierował na miejsce patrol. Do czasu przyjazdu umundurowanych policjantów sierżant Rzymanek obserwował zachowanie mężczyzny i przekazywał istotne informacje.
Przed jednym z bloków na osiedlu Sikorskiego patrol wylegitymował wskazanego mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 48-letni mieszkaniec Żor jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Ta sytuacja pokazuje, że czujność i zaangażowanie nie ograniczają się do samej służby. Dzięki właściwej reakcji sierżanta sztabowego Tomasza Rzymanka poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
Źródło: policja.gov.pl