Żorska policja nagrodzona za promocję honorowego krwiodawstwa
Żorska komenda zdobyła wyróżnienie 'Pracodawca' za wspieranie honorowego krwiodawstwa podczas gali w Warszawie; nagrodę odebrał podinspektor Marek Ryszka.
Komenda Miejska Policji w Żorach została wyróżniona podczas piątkowej gali podsumowującej ogólnopolską kampanię społeczną „Twoja krew, moje życie”. W wydarzeniu, które miało miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przyznano nagrodę w kategorii „Pracodawca” za działania na rzecz promocji i wspierania honorowego krwiodawstwa. W imieniu żorskiej jednostki wyróżnienie odebrał Komendant Miejski Policji w Żorach, podinspektor Marek Ryszka.
Uroczysta gala w Teatrze Pałacu Kultury i Nauki była okazją do podsumowania ogólnopolskiej kampanii „Twoja krew, moje życie”. W imieniu żorskiej jednostki nagrodę odbierał komendant, a wyróżnienie uznano za wyraz uznania za działania na rzecz popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, która łączy środowisko policyjne i motywuje do niesienia pomocy potrzebującym.
Żorska komenda od lat nie tylko bierze aktywny udział w akcjach honorowego krwiodawstwa, ale także je organizuje. Współpracując z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu oraz Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach, policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta cyklicznie uczestniczą w organizowanych zbiórkach.
Każda z inicjatyw ukazuje, że służba to nie tylko dbałość o bezpieczeństwo, ale także gotowość do niesienia pomocy w inny, równie istotny sposób. Honorowe krwiodawstwo od lat łączy osoby pragnące dzielić się tym, co najcenniejsze, pomagając innym.
Przyznane wyróżnienie stanowi również wyraz uznania dla wszystkich policjantów, pracowników Policji oraz uczestników organizowanych akcji, którzy swoją postawą pokazują, że odpowiedzialność za drugiego człowieka może mieć różne formy, a każda oddana kropla krwi może uratować czyjeś życie.
Źródło: policja.gov.pl