Ogólne 15.06.2026

W Żorach uczniowie klasy III przypominają zasady bezpieczeństwa na wakacje

Uczniowie z Żor uczestniczyli w spotkaniu z policją w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie i omawiali wakacyjne zasady bezpieczeństwa.

Komenda Miejska Policji w Żorach

Wodzisławska 3, 44-240 Żory

W piątek uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 3 im. Zbigniewa Herberta w Żorach wzięli udział w spotkaniu z policją w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie. To dobry moment, aby przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku przed nadchodzącymi wakacjami.

Spotkanie poprowadził profilaktyk Komendy Miejskiej Policji w Żorach, starszy aspirant Witold Lisiak. Rozmowy dotyczyły sytuacji, z jakimi dzieci mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku.

Uczniowie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachowywać nad wodą i dlaczego nie warto oddalać się od opiekunów bez zgody. Policjant zwrócił także uwagę na nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi, rozsądne i bezpieczne korzystanie z internetu oraz na numery alarmowe.

Ogólnopolska akcja Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie od lat przypomina, że wakacje warto planować nie tylko pod kątem pakowania walizki, ale również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Często to właśnie one pomagają uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Rozmowy prowadzone z dziećmi mają szczególne znaczenie przed rozpoczęciem wakacji. Wiedza o zagrożeniach i świadomość właściwych zachowań mogą sprawić, że letni wypoczynek będzie czasem pełnym dobrych wspomnień i bezpiecznych powrotów do domu.

Źródło: policja.gov.pl

PC

Piotr Chmielewski

Śledzi komunikację i bezpieczeństwo w ruchu; tłumaczy zmiany na drogach i sprawdza je w terenie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: