Narkotyki 16.06.2026

Żory: 40-latek z Rybnika zatrzymany za posiadanie narkotyków i brak ważnego badania technicznego Peugeota

Żorscy policjanci zatrzymali 40-latka z Rybnika za posiadanie narkotyków i brak ważnego badania technicznego Peugeota.

Komenda Miejska Policji w Żorach

Wodzisławska 3, 44-240 Żory

Wczoraj żorscy kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugeot, którego kierowca posiadał przy sobie środki odurzające.

Podczas interwencji policjanci ujawnili woreczki z białą substancją oraz tabletki. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego.

Do interwencji doszło wczoraj około godziny 17:00 na osiedlu Gwarków w Żorach. Kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugeot, którym poruszał się 40-letni mieszkaniec Rybnika.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie woreczki strunowe z zawartością białej substancji oraz kilka tabletek. 40-latek przyznał, że zabezpieczona substancja to pochodna metaamfetaminy.

To nie było jedyne naruszenie przepisów ujawnione podczas kontroli. Policjanci ustalili również, że Peugeot nie posiadał aktualnego badania technicznego. W związku z tym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone substancje zostaną poddane szczegółowym badaniom. Ich wyniki pozwolą określić dokładny rodzaj oraz ilość posiadanych środków.

Przypominamy, że posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

PC

Piotr Chmielewski

Śledzi komunikację i bezpieczeństwo w ruchu; tłumaczy zmiany na drogach i sprawdza je w terenie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: