Żory: 40-latek z Rybnika zatrzymany za posiadanie narkotyków i brak ważnego badania technicznego Peugeota
Żorscy policjanci zatrzymali 40-latka z Rybnika za posiadanie narkotyków i brak ważnego badania technicznego Peugeota.
Wczoraj żorscy kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugeot, którego kierowca posiadał przy sobie środki odurzające.
Podczas interwencji policjanci ujawnili woreczki z białą substancją oraz tabletki. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego.
Do interwencji doszło wczoraj około godziny 17:00 na osiedlu Gwarków w Żorach. Kryminalni zatrzymali do kontroli samochód marki Peugeot, którym poruszał się 40-letni mieszkaniec Rybnika.
Podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie woreczki strunowe z zawartością białej substancji oraz kilka tabletek. 40-latek przyznał, że zabezpieczona substancja to pochodna metaamfetaminy.
To nie było jedyne naruszenie przepisów ujawnione podczas kontroli. Policjanci ustalili również, że Peugeot nie posiadał aktualnego badania technicznego. W związku z tym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone substancje zostaną poddane szczegółowym badaniom. Ich wyniki pozwolą określić dokładny rodzaj oraz ilość posiadanych środków.
Przypominamy, że posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl